blue ocean Forum Index
blue ocean
We talk about all

blue ocean Forum IndexFAQSearchRegisterLog in

:: Bloody hell ::
Goto page: <  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  >

Post new topic   Reply to topic    blue ocean Forum Index -> SF/Fantasy -> Taramuri medievale
Previous topic :: Next topic  
Author Message
Chauro
Asistent❤
Asistent❤

PostPosted: Mon 21 Sep - 23:58 (2015)    Post subject: Bloody hell Reply with quote

Ajuns in sat m-am transformat inapoi in vampir. M-am uitat in jur sa vad daca gasesc vreun om. Am vazut o femeie care parea ca se grabea undeva. Era o victima perfecta, care nu parea sa poata riposta. Am aparut in spatele ei si am pus-o la pamant si am imobilizat-o insa inainte sa apuc sa-i pun mana la gura, a tipat destul de tare dupa ajutor. Nu m-a mai interesat. Mi-am infipt coltii in gatul ei fin si i-am baut tot sangele. S-a zbatut pana in ultima clipa si m-a implorat s-o las in viata dar in cele din urma n-a mai scos niciun sunet si nici nu a mai miscat. Am auzit pasi si voci ce veneau spre noi asa ca m-am transformat in lup si m-am ascuns urmarind din intuneric ce se intampla. Mai multi sateni au venit sa vada ce s-a intamplat. Mi s-a parut putin ciudat sa vad si doi baietei printre atatia adulti. Cand i-am vazut luand corpul neinsufletit al femeii in brate am simtit cum imi cade cerul in cap. Mi-am lasat urechile in jos si m-am retras in liniste plecand inapoi spre conac.

Back to top
Visit poster’s website
Publicité

PostPosted: Mon 21 Sep - 23:58 (2015)    Post subject: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Back to top
towa
Members ❤
Members ❤

PostPosted: Tue 22 Sep - 21:13 (2015)    Post subject: Bloody hell Reply with quote

Cât mă plimbam prin sat se auzea dintr-o parte multă gălăgie şi văd şi multe torţe aprinse. Mă apropii de locul respectiv şi observ cum se tot agită oamenii, cum multe femei şi copii au lacrimi în ochi. Întreb un bărbat din apropiere ce se întâmplă şi acesta mi-a povestit cum au găsit trupul neînsufleţit al unei femei mai devreme. Îmi fac loc printre oameni şi mă apropii de cadavru. Îl analizez in cap până în picioare şi observ pe gâtul acesteia urme de colţi. Faţa mi se albise, mai rău de cât era şi m-am dat înapoi. Doi omuleţi de jumătate de metru s-au apropiat de cadavru strigându-l în continuu "Mamă, mamă". Ştiam că nu e mâna lui Alfred pentru că i-am interzis să se aproprie de persoane cu familie, iar Carla nu părea să fie prin zonă. M-am îndepărtat de agitaţie şi m-am aşezat pe o bancă gândindu-mă dacă cumva o fi apărut altcineva care îmi încalcă teritoriul. M-am ridicat rapid şi m-am dus către locul în care era cadavrul femeii însă voi sta ascunsă până când este lăsat singur şi atunci îi voi putea distruge inima cu gloanţe de argint. Nu voiam să se complice lucrurile şi să se transforme în ghoul speriind şi mâncând totul în cale. 

Back to top
Chauro
Asistent❤
Asistent❤

PostPosted: Tue 22 Sep - 21:22 (2015)    Post subject: Bloody hell Reply with quote

Am ajuns la conac si am fugit direct in camera punandu-ma ghemuit intr-un colt cu labe pe fata. Simteam un gol imens in stomac si strangeam din dinti tremurand din toate incheieturile. Ce-am facut? Ce-am facut!? 

Back to top
Visit poster’s website
towa
Members ❤
Members ❤

PostPosted: Tue 22 Sep - 21:41 (2015)    Post subject: Bloody hell Reply with quote

După ce am rezolvat situaţia cu femeia, am decis să mă întorc la conac să încerc să aflu ce pot despre ce s-a întâmplat. Mai era mult timp până când venea răsăritul aşadar am decis să intru în casă foarte scurt, să văd dacă Alfred venise,dar nu am dat de el. M-am dus apoi în cameră să îmi iau o carte şi m-am întors în foişorul din grădină. Reiau cartea de unde rămăsesem dar nu par ca şi cum m-aş putea concentra pe poveste. Situaţia de mai devreme mă deranja dar habar nu aveam de ce. Poate că îi înţelegeam pe acei copii cum e să îţi vezi părintele fără suflare în faţa ta sau poate era alt lucru pe care nu îl pot înţelege momentan. M-am gândit să îl întreb pe Carla dacă ştie ceva, dar nu l-am mai văzut de mai devreme şi m-am decis că îl voi întreba când îl văd.

Back to top
Chauro
Asistent❤
Asistent❤

PostPosted: Tue 22 Sep - 21:48 (2015)    Post subject: Bloody hell Reply with quote

Am ramas la colt si ma gandeam fara incetare la ce facusem.

Back to top
Visit poster’s website
towa
Members ❤
Members ❤

PostPosted: Tue 22 Sep - 22:13 (2015)    Post subject: Bloody hell Reply with quote

Neputând să îmi iau gândul de la ce se întâmplase, m-am decis să îl caut pe Carla şi să îl întreb dacă ştie ceva. Am închis cartea şi m-am ridicat de pe bancă, îndreptându-mă spre casă fiindcă îi simţisem prezenţa acolo. Cum nu l-am văzut în camerele prin care am trecut, m-a gândit să încerc să văd dacă e în cameră. ajunsă în faţa uşii, ezit pentru câteva momente, dar îmi fac curaj şi bat la uşă.-Carla, eşti acolo? Vreau să te întreb ceva.

Back to top
Chauro
Asistent❤
Asistent❤

PostPosted: Tue 22 Sep - 22:16 (2015)    Post subject: Bloody hell Reply with quote

Auzind bataile in usa m-am ridicat si m-am transformat inapoi in vampir.
-Da...Intra...

Back to top
Visit poster’s website
towa
Members ❤
Members ❤

PostPosted: Tue 22 Sep - 22:37 (2015)    Post subject: Bloody hell Reply with quote

Deschid uşa şi mă uit prin cameră şi îl văd pe Carla într-un colţ al camerei. Pare că se simte rău, dar dacă îi ziceam ceva de asta, el doar ar evita orice fel de răspuns aşa că rămân la subiectul pe care voiam să îl discut cu el.
-Uhm...ai fost azi în satul din josul conacului? am ezitat puţin până să îl întreb asta dat fiind starea în care se afla, dar mi-am dat drumul la gură. 

Back to top
Chauro
Asistent❤
Asistent❤

PostPosted: Tue 22 Sep - 22:41 (2015)    Post subject: Bloody hell Reply with quote

-...da...am fost...De ce intrebi?

Back to top
Visit poster’s website
towa
Members ❤
Members ❤

PostPosted: Thu 24 Sep - 16:32 (2015)    Post subject: Bloody hell Reply with quote

-Şi ai făcut ceva cuiva?  continui fixându-l cu privirea şi ignorându-i întrebarea. Începusem să am un sentiment neplăcut legat de toată situaţia şi nici atmosfera din cameră nu mă prea ajuta. Speram totuşi ca el să nu fie implicat în ce s-a întâmplat cu acea femeie.

Back to top
Chauro
Asistent❤
Asistent❤

PostPosted: Thu 24 Sep - 16:43 (2015)    Post subject: Bloody hell Reply with quote

Mi-am strans pumnul si am privit intr-o parte.-Da...am raspuns pe un ton calm.

Back to top
Visit poster’s website
towa
Members ❤
Members ❤

PostPosted: Thu 24 Sep - 16:52 (2015)    Post subject: Bloody hell Reply with quote

-Şi ştiai că avea o familie de întreţinut? speram să îmi dea un răspuns negativ pentru că asta ar fi putut schimba situaţia mai mult sau mai puţin. Nu eram furioasă, dar nici indiferentă; nu ştiam ce simţeam. Poate că mi-am petecut prea multă vreme printre oameni şi am devenit mai slabă. Tot felul de gânduri îmi veneau în cap dar le-am lăsat deoaprte şi aştept răspunsul băiatului.

Back to top
Chauro
Asistent❤
Asistent❤

PostPosted: Thu 24 Sep - 16:56 (2015)    Post subject: Bloody hell Reply with quote

-N-am stiut...Daca stiam, nu ma atingeam de ea...

Back to top
Visit poster’s website
towa
Members ❤
Members ❤

PostPosted: Thu 24 Sep - 18:32 (2015)    Post subject: Bloody hell Reply with quote

Mă uitam la el fără a schiţa vreo expresie. Nu pot spune că eram furioasă sau orice altceva. Nu îmi puteam explica nici eu ce simţeam.
-Este adevărat ce spui? îl întreb pe un ton monoton, şi aşezându-mă pe scaunul de lângă masă.

Back to top
Chauro
Asistent❤
Asistent❤

PostPosted: Thu 24 Sep - 18:43 (2015)    Post subject: Bloody hell Reply with quote

-Este...Insa daca ma crezi sau nu, tine doar de tine.
M-am transformat inapoi in lup si m-am asezat la colt cu botul pe labe.

Back to top
Visit poster’s website
Contenu Sponsorisé

PostPosted: Today at 22:57 (2018)    Post subject: Bloody hell

Back to top
Post new topic   Reply to topic    blue ocean Forum Index -> SF/Fantasy -> Taramuri medievale All times are GMT + 2 Hours
Goto page: <  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  >
Page 6 of 8

Jump to:  

Index | Administration Panel | Getting a forum | Free support forum | Free forums directory | Report a violation | Conditions générales d'utilisation
Flowers of Evil © theme by larme d'ange 2006