blue ocean Forum Index
blue ocean
We talk about all

blue ocean Forum IndexFAQSearchRegisterLog in

:: O zi magica ::
Goto page: 1, 2, 3  >

Post new topic   Reply to topic    blue ocean Forum Index -> SF/Fantasy -> Taramul Vrajitorilor
Previous topic :: Next topic  
Author Message
Chauro
Asistent❤
Asistent❤

PostPosted: Fri 11 Sep - 13:04 (2015)    Post subject: O zi magica Reply with quote

Stateam la umbra unui copac si foloseam o vraja de schimbat culorile pe o biata floare. Eram destul de nehotarata. Nu stiam ce culoare sa las floarea si in cele din urma am facut-o curcubeu.

Back to top
Visit poster’s website
Publicité

PostPosted: Fri 11 Sep - 13:04 (2015)    Post subject: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Back to top
Kagome
Admin❤
Admin❤

PostPosted: Fri 11 Sep - 13:54 (2015)    Post subject: O zi magica Reply with quote

Dis de dimineata m-am trezit cu zambetu pe buze si pregatita pentru o incantatie care urma sa schimbe destinul meu si viitorul celorlalte fiinte.

Back to top
Visit poster’s website
Chauro
Asistent❤
Asistent❤

PostPosted: Fri 11 Sep - 14:03 (2015)    Post subject: O zi magica Reply with quote

Am ramas la umbra copacului si ma jucam cu bagheta.

Back to top
Visit poster’s website
Kagome
Admin❤
Admin❤

PostPosted: Fri 11 Sep - 14:09 (2015)    Post subject: O zi magica Reply with quote

Stateam in micul meu castel unde am pregatit oala pentru potiuni. Ma indrept spre fereastra si ma uitam la frumusetea peisajului. Cerul era extrem de limpede ca si apa brazdat de pasari si de soarele care lucea nestingherit.

Back to top
Visit poster’s website
Chauro
Asistent❤
Asistent❤

PostPosted: Fri 11 Sep - 14:13 (2015)    Post subject: O zi magica Reply with quote

Stateam linistita sub copac, iar la un momentdat am adormit.

Back to top
Visit poster’s website
Kagome
Admin❤
Admin❤

PostPosted: Fri 11 Sep - 22:27 (2015)    Post subject: O zi magica Reply with quote

Am coborat din turn si pe urma am inceput sa ma plimb pe deal. Totul era crud si plin de viata, parea sa fie o vara frumoasa si lunga. Mergand spre padure vad pe cineva ca doarme linistit, ma asez la vreo 3 metrii distanta de acea persoana si o privesc zambind.

Back to top
Visit poster’s website
Chauro
Asistent❤
Asistent❤

PostPosted: Fri 11 Sep - 22:53 (2015)    Post subject: O zi magica Reply with quote

Dormeam linistita la umbra copacului, insa ciripitul pasarelelor m-a trezit la scurt timp. Am cascat si mi-am frecat ochii cu dosul palmei dupa care m-am ridicat in picioare si m-am intins pentru a-mi indrepta toate oasele din corp.

Back to top
Visit poster’s website
Kagome
Admin❤
Admin❤

PostPosted: Sat 12 Sep - 00:04 (2015)    Post subject: O zi magica Reply with quote

Stateam nemiscata si ma uitam la ea razand cum ii trosneau oasele care mai de care

Back to top
Visit poster’s website
Chauro
Asistent❤
Asistent❤

PostPosted: Sat 12 Sep - 10:24 (2015)    Post subject: O zi magica Reply with quote

Cand mi-am dat seama ca ma priveste cineva mi-am scos bagheta si am indreptat-o amenintator catre acea persoana.

Back to top
Visit poster’s website
Kagome
Admin❤
Admin❤

PostPosted: Sat 12 Sep - 16:27 (2015)    Post subject: O zi magica Reply with quote

-Lasa bagheta ca nu-ti fac nimic! Stateam pur si simplu aici pentru ca vremea de afara mi-a schimbat starea de spririt.

Back to top
Visit poster’s website
Chauro
Asistent❤
Asistent❤

PostPosted: Sat 12 Sep - 17:24 (2015)    Post subject: O zi magica Reply with quote

-Hmmm...
Mi-am lasat in cele din urma bagheta in jos.

Back to top
Visit poster’s website
Kagome
Admin❤
Admin❤

PostPosted: Tue 15 Sep - 19:50 (2015)    Post subject: O zi magica Reply with quote

-Eu sunt Tirania, o vrajitoare putin mai neobisnuita si pusa pe rele. Tu cine esti si ce cauti pe meleagurile acestea?
Nu ti-a spus nimeni ca e periculos sa vi pe aici?

Back to top
Visit poster’s website
Chauro
Asistent❤
Asistent❤

PostPosted: Wed 16 Sep - 14:45 (2015)    Post subject: O zi magica Reply with quote

-Sunt Selina. Si nu mi-e teama de aceste locuri. Sau de cei care locuiesc pe aici...

Back to top
Visit poster’s website
Kagome
Admin❤
Admin❤

PostPosted: Thu 17 Sep - 20:32 (2015)    Post subject: O zi magica Reply with quote

-Padurea asta nu prea pare asa de prietenoasa si m-am gandit sa te avertizez. Apropo, esti si tu vrajitoare? daca da, haide cu mine sa facem o potiune maliefica pentru a ne putea amuza putin de cei din sat.

Back to top
Visit poster’s website
Chauro
Asistent❤
Asistent❤

PostPosted: Thu 17 Sep - 20:33 (2015)    Post subject: O zi magica Reply with quote

-Sunt vrajitoare...Dar nu fac potiuni...Si in niciun caz potiuni malefice...

Back to top
Visit poster’s website
Contenu Sponsorisé

PostPosted: Today at 17:36 (2018)    Post subject: O zi magica

Back to top
Post new topic   Reply to topic    blue ocean Forum Index -> SF/Fantasy -> Taramul Vrajitorilor All times are GMT + 2 Hours
Goto page: 1, 2, 3  >
Page 1 of 3

Jump to:  

Index | Administration Panel | Getting a forum | Free support forum | Free forums directory | Report a violation | Conditions générales d'utilisation
Flowers of Evil © theme by larme d'ange 2006